Vestel LED Aydınlatma CeBIT Eurasia Fuarı’ndaydı

Vestel LED Aydınlatma CeBIT Eurasia Fuarı’ndaydı

Vestel LED Aydınlatma CeBIT Eurasia Fuarı’ndaydı

Vestel, en önemli bilişim fuarlarından CeBIT Eurasia 2013’de yeni teknolojilerini bilişim meraklılarıyla buluşturdu. CNR Expo’da düzenlenen CeBIT Eurasia’da; üretimi, endüstriyel, mekanik ve elektronik tasarımları Vestel City’deki Ar-Ge uzmanları tarafından gerçekleştirilen Vestel LED aydınlatma ürünleri sergilendi.

Ayrıca Vestel Tablet, Ultra HD TV ve 110” LED TV de tüketicilerin beğenisine sunuldu. Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, yaklaşık 70 ülkeden binlerce firmanın katıldığı CeBIT Eurasia’da yer almaktan mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu: “Elektronik, bilişim ve telekomünikasyon sektörlerinde yerli üretimde ilklere imza atıyor, teknolojimizi dünyayla buluşturuyoruz. Yalnızca Türkiye’de değil dünyada da teknolojinin lider kuruluşu olma iddiamızı sürdüreceğiz. Güçlü Ar-Ge alt yapımız, yüksek teknolojimiz ve yerli üretim kapasitemizle gelişmeleri yakından takip ediyor, ürünlerimizi bu yeni teknolojiler ışığında geliştiriyoruz”

LED aydınlatma sektöründe ise, iki sene içinde pazar paylarının %20 seviyelerine geldiğini de söyleyen Turan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “1 milyar dolarlık hacme sahip aydınlatma pazarı içerisinde LED aydınlatmanın payının her sene katlanarak büyüme göstereceğine inanıyor, 2015 yılına kadar sokak aydınlatmalarının LED’e dönüşeceğini öngörüyoruz. Hedefimiz, %20 pay sahibi olduğumuz LED aydınlatma pazarında ilk 3 içinde yer almak.”

;